ZBIGNIEW BRÓDKA ZŁOTY MEDAL NA OLIMPIADZIE W SOCHI

3
ZBIGNIEW BRÓDKA ZŁOTY MEDAL NA OLIMPIADZIE W SOCHI

ZBIGNIEW BRÓDKA ZŁOTY MEDAL NA OLIMPIADZIE W SOCHI

15 lutego 2014 roku, w wyścigu na 1500 metrów Polak zdobył złoty medal – historyczne trofeum dla polskiego łyżwiarstwa szybkiego, trzecie złoto Biało-Czerwonych w Soczi. Jego wyniki są tym bardziej warte podkreślenia, że karierę sportową łączy z pracą strażaka. Jest funkcjonariuszem powiatowej jednostki w Łowiczu. 

KAMIL STOCH ZŁOTY MEDAL NA OLIMPIADZIE W SOCHI – czytaj więcej
JUSTYNA KOWALCZYK ZŁOTY MEDAL NA OLIMPIADZIE W SOCHI – czytaj więcej

ZBIGNIEW BRÓDKA ZŁOTY MEDAL NA OLIMPIADZIE W SOCHI

ZBIGNIEW BRÓDKA

 

Short track – łyżwiarstwo szybkie na krótkim torze

Przygodę z łyżwami zaczynał od short-tracku w UKS Błyskawica Domaniewice. W trakcie studiów reprezentował barwy AZS Politechnika Opole. W roku 2006 był jednym z kandydatów do wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie do Turynu, ostatecznie kontuzja wykluczyła go ze startu. Nie wystartował również w Mistrzostwach Europy, które odbywały się w Krynicy-Zdroju. Do ścigania wrócił w marcu 2006. W pierwszym starcie po kontuzji wywalczył 5 złotych medali Mistrzostw Polski, wygrywając w wieloboju. Rok później ponownie był najlepszy w klasyfikacji wielobojowej Mistrzostw Polski w Białymstoku. Do historii przejdzie jego bieg z 500 m z 2007 roku, kiedy to wygrał mimo iż na kilkanaście metrów przed metą zajmował 4 pozycję.
Największe sportowe sukcesy w short tracku święcił w 2005 roku w Mistrzostwach Europy w Turynie, zajmując m.in. 8 miejsce na 1500 m oraz 9 miejsce na 500 m oraz na uniwersjadzie w Innsbrucku.

Łyżwiarstwo szybkie na długim torze

Na długim torze trenuje od 2008 roku, ponownie jako zawodnik UKS Błyskawica Domaniewice.

 

 

Oceń artykuł

Komentarze

  1. […] KAMIL BRÓDKA ZŁOTY MEDAL NA OLIMPIADZIE W SOCHI – czytaj więcej […]

  2. […] JUSTYNA KOWALCZYK ZŁOTY MEDAL NA OLIMPIADZIE W SOCHI – czytaj więcejKAMIL BRÓDKA ZŁOTY MEDAL NA OLIMPIADZIE W SOCHI – czytaj więcej […]

  3. To trzeci medal a dzisiaj wieczorek kolejna szansa – skoki narciarskie na dużej skoczni.