KAMIL STOCH ZŁOTY MEDAL NA OLIMPIADZIE W SOCHI

4
KAMIL STOCH ZŁOTY MEDAL NA OLIMPIADZIE W SOCHI

KAMIL STOCH ZŁOTY MEDAL NA OLIMPIADZIE W SOCHI

W sobotę 15/02/2014 KAMIL STOCH zdobył drugi złoty medal na dużej skoczni podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Sochi.

Kamil Stoch został złotym medalistą igrzysk olimpijskich na dużej skoczni! Polak jest trzecim skoczkiem w historii, który wygrał oba konkursy na jednej imprezie. Srebro dla Noriakiego Kasaiego, brąz dla Petera Prevca.

JUSTYNA KOWALCZYK ZŁOTY MEDAL NA OLIMPIADZIE W SOCHI – czytaj więcej
KAMIL BRÓDKA ZŁOTY MEDAL NA OLIMPIADZIE W SOCHI – czytaj więcej

W niedzielę 09/02/2014 Kamil Stoch zdobył złoty medal w konkursie na normalnej skoczni podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Sochi

KAMIL STOCH ZŁOTY MEDAL NA OLIMPIADZIE W SOCHI

KAMIL STOCH ZŁOTY MEDAL NA OLIMPIADZIE W SOCHI

Reakcja Adama Małysza na skok Kamila Stocha

Kamil Stoch – Przebieg kariery

KAMIL STOCH ZŁOTY MEDALNa nartach zaczął jeździć w wieku trzech lat, a pierwsze skoki na skoczniach budowanych wspólnie z kolegami oddał w wieku lat czterech. Dwa lata później dostał od swego wujka pierwsze narty skokowe. W wieku ośmiu lat zapisał się do klubu LKS Ząb, gdzie opiekował się nim m.in. Mieczysław Marduła. Początkowo trenował kombinację norweską. Jako uczeń szkoły podstawowej po raz pierwszy wystartował i wygrał w lidze szkolnej. W 1998 wygrał konkurs skoków w Lomnicach nad Popelkou, a w 1999 w Garmisch-Partenkirchen został mistrzem świata młodzików (podczas FIS Schüler Grand Prix). Podczas innych zawodów ustanowił rekordy skoczni w czeskim Frenstacie i niemieckim Klingenthal. 21 marca 1999 w wieku 12 lat występował jako przedskoczek podczas zawodów Pucharu Świata w kombinacji norweskiej na zakopiańskiej Wielkiej Krokwi i osiągnął odległość 128 m. Żaden z kombinatorów biorących udział w zawodach nie przekroczył 125 m. Stocha nazwano “nadzieją polskich skoków” i następcą Stanisława Bobaka. Ważył wtedy 28 kg i miał 138 cm wzrostu. W następnym sezonie wygrał towarzyski Puchar RMF FM. W gimnazjum w Zakopanem trenował w grupie razem z Mateuszem Rutkowskim, a w liceum z Piotrem Żyłą. Codziennie rano Stoch jechał na trening, potem udawał się do szkoły, a do domu wracał około godziny 20.00. Był bardzo impulsywny i często płakał po porażkach; nawet już podczas seniorskiej kariery.

Komentarze

  1. […] 10/02/2014 in IRLANDIA INFO PL – POLONIA W IRLANDII // KAMIL STOCH ZŁOTY MEDAL NA OLIMPIADZIE W SOC… […]

  2. Gratulacje dla Kamila Stocha i całej drużyny skoczków i ekipy.

  3. […] KAMIL STOCH ZŁOTY MEDAL NA OLIMPIADZIE W SOCHI – czytaj więcejJUSTYNA KOWALCZYK ZŁOTY MEDAL NA OLIMPIADZIE W SOCHI – czytaj więcej […]

  4. Fenomenalne dwa występy Kamila Stocha – GRATULACJE.